Důležité upozornění!!!

Napětí: 10,8 V je zaměnitelné za 11,1 V a podobně.

Kapacita: 4400mAh je zaměnitelná za 5200mAh a více.

 

Každý adaptér obsahuje i přívodní kabel

 

Ceník poštovného:

Doprava ČR:  od 79,-KČ

Dobírka  ČR:  39,-KČ

Doprava SK: 129,-KČ

Dobírka  SK:  39,-KČ

 

Podporuje mojeID

KONTAKTY

BaterkyDoNotebooku.cz
Plzeňská 172 C/2052
Praha 150 00
tel: 722 740 870
napište nám
info@baterkydonotebooku.cz

NOVINKY

arr3Prodejna a osobní odběr OBNOVEN!Provoz výdejního místa na Plzeňské 172C - Praha byl opět obnoven! Nutné mít vytvořenou objednávku... arr3Doručování s GLS jen za 109,-KČ!Na žádosti mnoha zákazníku jsme navázali spolupráci s kurýrní společností GLS pro doručování... arr3NÁVOD K POUŽÍVÁNÍ INTERCOMU V6-1200M  Návod pro Interkom V6-1200M 1. spárování s jiným bluetooth zařízením a)    ... arr3Záměna kapacit a napětí u baterie do notebooku.Důležité upozornění!!! Napětí: 10,8 V je zaměnitelné za 11,1 V a podobně. Kapacita: 4400mAh je... arr3Nový EUR účet pro objednávky na SlovenskoOd 1.4.2014 možné platit za zboží objednané na Slovensko převodem na SK účet u Fio banky, číslo účtu...

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

ANKETA

Jaký notebook používáte?

HP 30% Dell 22% Acer 23% Jiný 25%

OTÁZKY&ODPOVĚDI
NEJČASTĚJI KLADENÉ OTÁZKY

 

1. Co vlastně je baterie ?
Baterie je zařízení, které ukládá energii a dává ji k dispozici v elektrické podobě.  Převádí chemickou energii na energii elektrickou. Celá baterie je elektrické spojení skupiny buněk, které uchovávají elektrický náboj a dodávají stejnosměrný proud (DC).

2. Lithium-iontové baterie?
Lithium-iontové baterie jsou dnes široce používány, neboť mají významný přínos pro přenosná zařízení. Lithium je nejlehčí ze všech kovů, má největší elektrochemický potenciál, a největší hustotu energie ku jeho váze. Li-ion baterie je nenáročná na údržbu, je to baterie bez paměťového efektu a pravidelná používání může prodloužit životnost baterie. Lithium-iontové baterie jsou z ekologického hlediska tou nejlepší volbou pro životní prostředí když doslouží.

3. Co jsou to volty?
Volty – nebo-li značka: V - jsou elektrická měření energetického potenciálu. Matematicky se dá napětí obvykle vyjádřit V = I x R, kde V = napětí, I = proud, R = odpor.

Napětí může také být definováno jako elektrický potenciální rozdíl v množství energie, které se bude muset přesunout v objektu z jednoho místa na druhé proti různým druhů sil. V oblasti elektroniky je elektrický potenciální rozdíl množství práce na jedno nabití potřebné k pohybu elektrického náboje z druhého místa na první.

4. Kapacita baterie: mAh?
Zkratka pro mA hodiny. MA hodin je technické hodnocení, které definuje celkovou kapacitu baterie. Čím je vyšší mAh číslo, tím déle baterie vydrží na jedno nabití.

Kapacita baterie je celkové množství energie uložené v baterii. Větší kapacita odpovídá delšímu chodu zařízení na jedno nabití. Kapacita baterie se měří v ampérech, což je objem elektronů procházející elektrolytem za sekundu. Hodina mA (mAh) je nejčastěji používaným systémem pro zápis kapacity baterie u spotřební elektroniky. Všimněte si, že 1000 mAh je stejný jako 1 Ah. (Stejně jako 1000 mm odpovídá 1 metr).


5. Jaké jsou teploty akumulátoru?
Okolní provozní teploty jsou také důležité, protože vnitřní teplo baterie bude výrazně ovlivňovat životnost baterie. Používání a skladování jsou dalším vnějším faktorem, který bude mít vliv také na životnost baterie a jsou v odpovědnosti uživatele (například nenechávejte přístroj v horkém autě s okny, nebo u topného zařízení či neberte nikdy přístroje do sauny).


6. Kolikrát může být baterie nabitá?
V současnosti se na světe používá 500 milionů lithiových baterii. Příliš vysoké číslo, a sice šance, že jste jedním z nich jsou poměrně vysoké. Ty by mohly mít notebook, PDA, MP3, nebo dokonce mobilní telefon, z nichž více pravděpodobné než ne má Li-ion nebo Li-Pol baterie chemické založený systém. Pokud ano, pak Jednou z otázek, budete mít nakonec se kolikrát budu moci nabít baterii před tím, než je skutečně mrtvá? Je to 300 krát, 400 krát nebo 500 krát? Odpověď je mezi 300-500 krát.


7.Jsou nabité baterie, když přijdou? Jak mohu nabíjet?
Baterie jsou nabity většinou cca z 60% své kapacity. Pro úplné nabití baterie, vložte jej do notebooku nebo PDA a připojte přístroj k napájení. Většina zařízení má indikátor, na kterém bude vidět, že se baterie nabíjí. Naleznete jej v uživatelské příručce k zařízení, pokud nejste obeznámeni s touto funkcí. Prosím, nechte první nabíjení baterie přes noc, a to i v případě, že uživatelská příručka ukazuje, že doba nabíjení je 3 až 4 hodiny. Některé baterie vyžadují 4 a více hodin nabíjení, zatímco jiné potřebují až 14 hodin v závislosti na chemickém složení baterie.


8. Jak mohu získat co nejvíce z mé baterie?
Zde se doporučuje nepoužívat baterii, pokud máte k dispozici napájení ze sítě. Každá baterie je dimenzována na omezený počet nabíjecích-vybíjecích cyklů.
Zabraňte pádu baterie, nepoužívejte žádné improvizované nabíječky, než ty prodávané námi nebo od vašeho výrobce. Vysoké teploty nebo chlad můžou také poškodit baterii

9. Jak pečovat o baterii?
Při prvním použití (nebo po delší době skladování), mohou baterie vyžadovat dva až tři cykly nabití / vybití předtím, než dosáhnou maximální kapacity.
Pokud baterie nebude používána více než jeden měsíc, je doporučeno, aby byla odstraněna ze zařízení a uchována na chladném, suchém a čistém místě. Je normální, že baterie vyzařuje teplo při nabíjení a vybíjení.

10. Baterie se nenabíjí?
Nové baterie jsou dodávány ve středně nabitém stavu. Obecně doporučujeme je nechat přes noc nabíjet (přibližně dvanáct hodin). Po té baterii používáním notebook úplně vybít. Toto opakovat 2 – 4x aby baterie dosáhla své plné kapacity.

11.Jak dlouho moje baterie vydrží?
Životnost akumulátoru za normálních podmínek je obecně 300 - 500 nabití, vybití.

12. Bezpečnostní pokyny používání baterii.
Baterie musí být bezpečně uloženy
Baterie mohou být uloženy ve vnitřním prostředí bez přímého slunečního světla a ideálně v chladu. Baterie by měly být skladovány na suchém místě s nízkou vlhkostí a teplot od -20 ° C až +30 ° C. Chcete-li minimalizovat ztrátový efekt baterie, uložte baterie v teplotním rozmezí +10 ° C až +30 ° C. Berte prosím na vědomí, že díky dlouhodobému skladování baterie může vést ke snížení své kapacity. Chcete-li obnovit baterie, jednoduše opakujte několik cyklů plně nabíjení a vybíjení.

YTBlOGF